انواع كاشي

کاشیها به سه دسته کلی کاشی دیواری و کاشی کف (سرامیک) و کاشی پرسلانی تقسیم میشوند. مبنای این تقسیم بندی میزان جذب آب یا کاربرد آنها میباشد. جذب آب نشانگر میزان تخلل در کاشی است و هر چه تخلخل آن بیشتر باشد، جذب آب بیشتری دارد و استحکام آن نیز کمتر است. با افزایش دمای پخت و فشار پرس، تخلل کاشی کمتر میشود.

جذب آب در کاشی دیواری، حدود 17 الی 21 درصد، در کاشی کف حدود 5 الی 7 درصد و در کاشی پرسلانی زیر 0.5 درصد میباشد.

كاشي ديوار

در بسیاری از کارخانه های تولیدی، این محصول با بدنه آجری یا قرمز رنگ تولید میشوند. اما کلیه محصولات تولیدی در آپاداناسرام بدنه سفید هستند که پس از نصب، جلوه بهتری دارند. اين كاشيها نسبت به كاشيهاي كف از تخلخل بيشتر و در نتیجه جذب آب بالاتری دارند. همچنین از استحكام مكانيكي كمتري برخوردارند، زيرا با توجه به محل نصب، نياز به استحكام مكانيكي بالایی ندارند.

كاشي پرسلانی

این نوع از کاشیها، از مواد اولیه بسیار مرغوب و با بدنه سفید تهیه میشوند. این محصول در برابر شکست، سایش و مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین با توجه به تخلخل پایین و جذب آب بسیار کم آن، در برابر یخ زدگی نیز بسیار مقاوم است. کاشی پرسلانی قابلیت نصب در مکانهای مختلفی از جمله کف، دیوار و نمای بیرونی ساختمان (نصب خشک)، را داشته و استحکام آن بیش از 300 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. دمای پخت کاشی پرسلانی حدود 1200 درجه سانتیگراد میباشد.

كاشي گرانیتی

کاشی گرانیتی شباهت بسیاری به کاشی پرسلانی دارد و مانند آن در دمایی حدود 1200 درجه سانتیگراد پخته میشود. این نوع کاشی قابلیت نصب در همه مکانها را داشته و استحکام آن بیش از 500 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع میباشد. فرمول بدنه کاشی گرانیتی نیز مشابه کاشی پرسلانی بوده، با این تفاوت که نسبت به آن جذب آب کمتری دارد (حدود 0.1 درصد). همچنین بر خلاف کاشی پرسلانی، فاقد پوشش لعاب است و جهت ایجاد سطحی براق و صیقلی، در مراحل آخر تولید پولیش میگردد.

محصولات فرعي

از جمله محصولات جانبی تولیدی توسط آپاداناسرام، قطعات ويژه و پخت سوم و چهارم مربوط به كاشيهاي دكوري خاص است كه عمدتا المان تزئيني كاشي هستند و به صورت عددي يا متري به فروش ميرسند. برخي از اين قطعات فرم دار بوده و داراي سطح غير مستوي هستند يا داراي برشهاي غيرهندسي هستند كه به كمك دستگاههاي خاصي توليد ميشوند. به اين قطعات اصطلاحا Special Pieces یا Trims نيز اطلاق ميگردد.تهران، خیابان ملاصدرا، بعد از چهارراه شیخ بهایی، خیابان گلدشت، بن بست گلدشت اول، شماره 8، شرکت آپاداناسرام
تلفن: 84310000-021
فکس: 88061946-021